Usługi

Ankrowanie systemem STATI-CAL

Ankrowanie systemem STATI-CAL, czyli montaż profili (ściąg) spiralnych o nazwie STATIbar ze stali nierdzewnej klasy 304 (ewentualnie 316 zgodnie z wymogami) DIN X5CrNi 18-10. o bardzo dużej wytrzymałości na naprężenia, które dają gwarancje wieloletniego wydłużenia okresu żywotności domów i obiektów budowlanych. Profile te mogą być montowane w krótkich metrowych odcinkach na popękanych ścianach, jak i używane na całych długościach ścian do tworzenia belek przy fundamentowych odciążając fundamenty z nacisku punktowego takich jak zróżnicowany grunt o innej sile nośności lub po częściowym podbiciu fundamentów a i również bardzo dobrze ten system sprawdza się przy tworząc belki wzmacniające wieńce po rozbudowie budynku czy też osłabienie wieńców w wyniku upływu lat lub nacisku zadaszenia budynków.

Profile wzmacniające STATIbar o średnicach 4,5 – 6 – 8 – 10 i 12mm i długościach od 1 do 10 metrów. Do montażu profili używamy masy systemowej STATI-CAL 30N jest to produkt niekurczliwy, tiksotropowy z wypełniaczem na bazie cementu, który wyznacza się świetnymi właściwościami i dostosowany jest do aplikowania za pomocą ręcznego lub pneumatycznego wyciskacza aplikacyjnego.

STATI-CAL 30N jest idealną alternatywą żywic poliestrowych, których zastosowanie mogło być w niektórych przypadkach ryzykowne z powodu ich łatwopalności.

Systemem STATI-CAL wyróżnia się najszybszą i najskuteczniejszą metodą naprawy popękanych ścian.

Profile STATI-CAL są dostępne w naszym sklepie pod adresem sivel.sklep.com